RANGE ROVER VELAR EURO NCAP GÜVENLİK TESTİ’NDEN BEŞ YILDIZ ALDI

Range Rover Velar, Euro NCAP güvenlik testinde 5 yıldız almayı başararak dünyanın en çok arzulanan ve en güvenli lüks SUV’larından biri olduğunu kanıtladı.

Range Rover ailesinin dördüncü üyesi, yetişkin yolcu koruması için %93, çocuk yolcu koruması için %85 ve yaya koruması için %74 puan aldı.

Velar, Yaya Algılama özellikli Bağımsız Acil Durum Freni gibi kapsamlı güvenlik sistemlerine sahiptir. Bu gelişmiş teknoloji, yolda aracın önündeki diğer araçlarla çarpışma veya yayalara çarpma riskini algılar ve otomatik olarak fren uygular. Bu sistem, Euro NCAP test cihazları tarafından yapılan Yolcu algılama testlerinde en yüksek not olan 6 puan almayı başardı.

Güçlü çarpışma korumasını gelişmiş aktif güvenlik sistemleri ile birleştiren Velar, en kötü senaryo durumunda çarpışmanın etkilerini hafifletmek için kusursuz güvenlik sağlarken sürücülerin kazalardan kaçınmasına yardımcı olur.

Hafif, sağlam ve son derece güçlü alüminyum ağırlıklı gövde Euro NCAP testinden beş yıldız alınmasında temel bir rol oynamıştır. Öncü süspansiyon teknolojisi ve kapsamlı sürücü destek sistemleri ile birlikte yeni Range Rover Velar, dünyanın en güzel SUV’u olmasının yanında en güvenli SUV’larından biridir.

NICK ROGERS
JAGUAR LAND ROVER ÜRÜN MÜHENDİSLİĞİ DİREKTÖRÜ

Velar, otoban hızlarında gerçekleştirilen bağımsız acil durum fren sistemi testlerinde iyi bir performans göstererek tüm testlerde kazaları önlemeyi veya etkisini hafifletmeyi başardı. Range Rover Velar, yan bariyer testi ve daha şiddetli yan direk darbesi testlerinde tüm kritik vücut bölgeleri için iyi koruma sağladı ve en yüksek puanı almayı başardı.

EURO NCAP

Post a Comment

#Follow us on Instagram