Avrupa Ralli Şampiyonası’nda ilk kez bir Türk ralli takımı zirvede!.

2017 sezonuna hedefini “İki Çeker (4×2)” ve “Dört Çeker (4×4)” tüm araçları kapsayan takımlar kategorisinde Avrupa Şampiyonu olma hedefiyle başlayan Castrol Ford Team Türkiye, çok farklı ülkeleri kapsayan ve oldukça zorlu parkurların yer aldığı Avrupa Ralli Şampiyonası’nı Alman ve Çek rakiplerinin önünde bitirerek sezonu şampiyon olarak tamamladı. Castrol Ford Team Türkiye, Mart ayının son haftası başlayan şampiyonada Portekiz, İspanya, Yunanistan, Kıbrıs, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İtalya etaplarının ardından geçtiğimiz haftasonu sezonun son yarışı olan Letonya’nın Liepaja şehrindeki toprak etaptaki yarışı başarıyla tamamlayarak, Avrupa Şampiyonu olmaya hak kazandı. Ford Otosan ve Castrol ana sponsorluğunda Avrupa Ralli Şampiyonası’nda yarışan Castrol Ford Team Türkiye’nin Murat Bostancı-Onur Vatansever, Buğra Banaz-Burak Erdener ve Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı’dan oluşan ekibi, takımlar klasmanını 153 puanla zirvede tamamlayarak Türkiye’ye rallide takımlardaki ilk Avrupa şampiyonluğunu getirdi.

Serdar Bostancı: “Bu başarı, Türkiye’de otomobil sporlarına ivme kazandıracak”

Bugüne kadar elde edilmemiş bir başarı kazandıklarını vurgulayan Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, Avrupa şampiyonluğunun ardından duygularını şöyle dile getirdi:

“Castrol Ford Team Türkiye olarak kazandığımız bu başarı, motor sporları tarihinde Türkiye’ye bugüne kadar getirilmiş en büyük başarı. Daha önce, otomobil sporlarının UEFA Kupası niteliğini taşıyan Avrupa Kupası’nı kazanmıştık. Bu kez Şampiyonlar Ligi’ni kazandık. Bu vesileyle bize desteklerini esirgemeyen Otomobil Sporları Federasyonu ve değerli sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu başarı, Türkiye’de otomobil sporlarına ivme kazandıracak”

Özgür Yücetürk: “Ford Otosan’ın uzun yıllardır motor sporlarına verdiği desteği Avrupa Şampiyonluğu ile taçlandırmak buyuk gurur.”

Castrol Ford Team Türkiye’nin pilotları kadar araçlarının da kendini kanıtladığını ifade eden Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, şunları söyledi:

“Rallide ülkemize ilk kez Avrupa şampiyonluğunu getiren Serdar Bostancı direktörlüğündeki Castrol Ford Team Türkiye pilotlarını ve tüm ekibi bu önemli başarı için tebrik ediyorum. Motor sporlarında rol model olacak çaptaki bu başarı Türkiye’nin ralli tarihinde de önemli bir kilometre taşı niteliğinde. Ford Otosan’ın uzun yıllardır motor sporlarına verdiği desteği Avrupa Şampiyonluğu ile taçlandırmak buyuk gurur. Bu mücadele için büyük emek sarfeden pilotlarımız kadar ödüllü Ecoboost motor teknolojisine sahip Ford Fiesta araçlarımız da performansları ile kendini kanıtladı. Şampiyonluğun ülkemizin yanısıra tüm Ford camiasına da hayırlı olmasını diliyorum.”

Kamuran Yazganoğlu: “Castrol Ford Team Türkiye, ülkemiz adına bir tarih yazdı”

Castrol Ford Team Türkiye’nin Avrupa Ralli Şampiyonası’nda bir ilki başararak, tarih yazdığını kaydeden Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu ise şunları söyledi:

“Ford ile Castrol’ün 2001 yılında dünya çapında ortak mühendislik faaliyetleriyle yeni motorların tasarım aşamasında kullanılacak yağların geliştirilmesi ile başlayan, ilk dolumda Castrol madeni yağların kullanılması ve Ford-Castrol ortak logolu yağların pazara sunulmasıyla devam eden stratejik ortaklığımızı, Türkiye ve Avrupa Ralli Şampiyonası’nda birlikte çalışarak devam ettiriyoruz. İş birliğimizin en güzel örneklerinden biri olan Castrol Ford Team Türkiye ile de 2006 yılından bu yana büyük bir tutkuyu paylaşıyor ve ralli parkurlarında sayısız şampiyonluğa imza atıyoruz. Avrupa Ralli Şampiyonası’nda ülkemiz adına tarih yazarak Türkiye’ye takımlar şampiyonluğunu getiren Castrol Ford Team Türkiye’yi kutluyorum. Bu süreçte emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyor, başarılarımızın artarak devamını diliyorum”

Castrol Ford Team Türkiye hakkında:

1998 yılında kurulan ve 20 yıldır aralıksız olarak yarışmaya devam eden Ford Otosan’ın motor sporları takımı, Ford Otosan, Castrol, Pirelli, Kale Oto Radyatör, BP, Mutlu Akü, Beyçelik Gestamp, SeturSelect, Borusan Lojistik, Mars Lojistik, UN, Avis, Yemekhane, Gürsoy, İzeltaş, NGK, Nova Reklam, ve TAV Passport markaları tarafından destekleniyor. 2018 yılında da Avrupa Ralli Şampiyonası takip edecek olan Ford Motorsporları Takımı, her kesimden ralli sürücüsüne açık bir tek marka kupası olan Fiesta Rally Cup organizasyonuyla Türkiye’deki operasyonunu sürdürüyor.

Post a Comment

#Follow us on Instagram