2018 BMW M3 CS

Allman marka, tamamen yenilediği BMW M3 CS modelini resmen tanıttı. Model artık 453 güç üretirken maksimum 280 km/s hız yapabiliyor.

Günlük kullanım ile yüksek performansı bir arada sunmak için, M3 CS’in kaputunun altına 453 HP güç ve 600 Nm maksimum tork değerleri sunan 3,0 lt’lik çift turbo destekli altı silindirli benzinli bir ünite yerleştirilmiş.

7 ileri vitesli çift kavramalı M otomatik şanzımanın da yardımıyla model 0-96 km/s hızlanmasını 3,7 saniyede tamamlıyor ve 280 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Motor gücünün yanında, standart BMW M3‘e göre M3 CS‘in toplam ağırlıkta 50 kg daha hafif olması da bu performans verilerine imza atmasında etkili olmuş. Ağırlık tasarrufu için, otomobilin en geniş gövde parçalarından sayılabilecek kaput ve tavanda karbon fiber takviyeli plastik malzemeye yer verilmiş. Bu sayede otomobilin ağırlık merkezinin de azaltılması sağlanmış.  M3 CS’i hem daha spor, hem daha özel yapan öğeler bunlarla sınırlı değil tabi ki. Adaptif M süspansiyon, aktif M diferansiyel ve çift kanallı-dört çıkışlı spor egzozun yanında yeni arka spoyler, BMW M4 GTS bazlı arka difüzör ve Michelin Pilot Super Sport lastiklerle giydirilmiş 19-20 inç ebatlarındaki jantlar bu modeli çok özel kılıyor.

Modele özgü detaylar iç mekana geçildiğinde de devam ediyor. İki tonlu Merino spor-deri koltuklar ve direksiyon simidi ile birlikte birçok yerde kullanılan alkantara çok dikkat çekici. Harman Kardon ses sistemi, özel kapı eşikleri ve navigasyona sahip bilgi-eğlence sistemi ise diğer detaylar. BMW, tüm dünyada satılmak üzere sadece 1200 adet M3 CS üretecek. Bunların yaklaşık 55 adedi ABD için olacak. Satış fiyatı ile ilgili bir açıklama yapılmazken, ABD müşterilerinin önümüzdeki yılın Mayıs ayından itibaren sipariş verebilecekleri belirtildi.

Post a Comment

#Follow us on Instagram